ul. Kopernika 14 | 56 – 400 Oleśnica | tel. +48 71 7986030 | [email protected]

O Dworze

Romantyczne miejsce dla wszystkich dbających o zdrowie, spokój ducha oraz pragnących odpocząć w dobrej atmosferze.

Nasza inspiracja

Dwór Spalice został stworzony, aby zapewnić mieszkańcom Oleśnicy oraz jej przyjezdnym Gościom miejsca spotkań pełnych komfortu w przyjaznej i kameralnej atmosferze, a zarazem z myślą o miłośnikach dobrej i zdrowej kuchni i wszystkich tych, którzy chcą zadbać o zdrowie swojego ciała.

Komfortowe noclegi

Przyjemne dla oka wnętrze, duża przestrzeń i niezawodna obsługa pracowników sprawią, że Państwa pobyt będzie prawdziwym odpoczynkiem.

Strefa Wellness

Przyziemia Dworu, to profesjonalne zaplecze Wellness, gdzie czeka na Ciebie gorące jacuzzi, a także dwie sauny – sucha i parowa.

Autorska kuchnia

Świeże składniki, dobrana kompozycja smaków i ogromna pasja tworzą znakomity charakter kuchni Restauracji Dworu Spalice.

Historia

Pochodząca z początków XX wieku, dawna Rządcówka Folwarku Spalice przekształcona została w niepowtarzalny obiekt. Swoje odrodzenie zawdzięcza determinacji właścicieli, którzy chcieli, aby Dwór Spalice stał się nowym punktem na mapie Oleśnicy, które swoją pozytywną aurą i bliskością parku, nie tylko umili spotkania rodzinne, ale również stanie się miejscem spotkań lokalnych społeczności.

Dawna funkcja folwarku oraz sprawowany przez konserwatora zabytku nad nim patronat nadały Dworowi unikalny charakter. Na przestrzeni pierwszego piętra rozciągają się sale restauracyjne, których prawdziwą perełką jest nastrojowa weranda.

Przyziemie Dworu Spalice, w którym zachowane są oryginalne cegły kryje w sobie profesjonalne gabinety kosmetyczne wyposażone w najnowszej technologii urządzenia.

Początki przywrócenia folwarku na mapę Oleśnicy nie były usłane różami. Piękny XX w. obiekt krył w swojej głębi wiele niespodzianek. Po pracach konserwacyjno-budowlanych, przy ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, w 2014 roku otworzono Dwór Spalice.

Warto dodać, że prowadzenie prac restrukturyzacyjnych w tak szybkim tempie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla projektów inwestycyjnych zwiększających atrakcyjność turystyczną regionu.